Intézményünkben a következő lehetőségek adottak:
Amennyiben korábban az alhasi régióba műtét nem történt, a szigmabél eltávolítását laparoszkóp (hastükrözéses) úton végezzük el. A laparoszkóp egy vékony cső kamerával a végén, melyet arra használunk, hogy a hasüregen belül tájékozódjunk, a hasüreget áttekinthessük. 3-4 kisebb metszést készítünk, ezen keresztül az eszközöket bevezetve, a szigmabelet a hátsó hasfalról felemeljük a potenciálisan érintett nyirokcsomókkal és nyirokutakkal együtt, majd kis metszésen keresztül a belet a hasfal szintje elé emeljük, eltávolítjuk. A bél folytonosságát varrattal állítjuk helyre.
Előfordulhat, hogy az elváltozás laparoszkópos technikával biztonságosan nem távolítható el, ekkor a nyitott hasi műtétre térünk át. Előfordulhat, hogy a talált lelet alapján a bélszakaszok nem egyeztethetők biztonságosan, így a visszahagyott vastagbelet átmenetileg egy, a hasfalon ejtett nyíláson keresztül kivezetjük a hasfalra, ún. sztómát (vendégnyílást) képezünk. A műtétet követően a széklet a hasfalra rögzíthető sztómazsákba ürül. Amennyiben lehetséges, egy későbbi időpontban, újabb műtét során a már gyógyult bélszakaszok egyesíthetők.
Az szigmabél eltávolítását követően fontos a javasolt diéta betartása. Bennfekvése során ebben jártas dietetikus részletesen elmondja majd a diétás megszorításokat, kérdéseit is felteheti. Az étrendet a műtétet követő 2-3 hónapban javasolt betartani.
Mint minden nagy hasi műtét, így a szigmabél eltávolítás is fokozza a mélyvénás trombózis, valamint a következményes tüdőembólia kialakulásának lehetőségét, ezért a műtétet követően javasoljuk alsó végtagi kompressziós harisnya viselését, illetve 10 napig kis molekulasúlyú heparin készítmény alkalmazását.
Laparoszkópos műtétet követően fizikai terhelés 1-2 hétig nem javasolt, azonban a hasfali struktúrák integritása megmarad, így ezt követően fokozatosan visszaállhat a megszokott terhelésre.
Hasi metszésből végzett műtét során a hasizmok és a kötőszövetes váz is átvágásra kerül, ezért 6-8 hétig a műtétet követően javasoljuk a fizikai kíméletet.
A szigmabél eltávolítását a laparoszkópos eljárás mellett da Vinci robotasszisztiált módszerrel is végezzük. Ennek a lehetősége hazánkban magánegészségügyi ellátás keretein belül egyedül a Wáberer Medical Centerben érhető el.