A gyógytorna célja a mozgásszervi megbetegedések megelőzése, illetve gyógyítása mozgásterápiával. A speciális tornagyakorlatok segítségével, a vérkeringés javításával, az ízületi funkciók fejlesztésével, az izomzat megerősítésével gyorsan és hatékonyan nyerheti vissza mozgáskészségét, megelőzve a későbbi súlyosabb betegségek kialakulását. A gyógytornával:
Kisgyermeknél és kamaszoknál korrigálható vele a hanyagtartás, a lúdtalp, térd-, csípőfájdalom, illetve kezelhetők a sportsérülések. Felnőtteknek különösen javasolt derékfájdalom, porckorongsérv esetében, ízületi fájdalmak kezelésére, valamint műtét előtti és utáni rehabilitációra.
Nagyobb műtétet megelőzően érdemes bejelentkezni gyógytorna konzultációra, melynek során gyógytornászaink különböző légzéstechnikai gyakorlatok betanításával segíthetnek a műtétre való felkészülésre.
A fizikoterápia a mozgásszervi panaszok hatékony kiegészítő terápiája, amely a természetes energiákra épülő kezeléseket foglalja magába.
Milyen esetekben javasoljuk a fizikoterápiát?
A különböző kezelési formák kiválóan kombinálhatók egymással, valamint gyógytornával és/vagy manuális szöveti lazítással, masszázzsal is, ezzel is elősegítve a mielőbbi gyógyulást. A fizikoterápiás kezelések alkalmazása kúraszerűen történik, általában min. 10 alkalom javasolt.