„Vigyázzon a testére, ez az a hely, ahol élnie kell.” – mondja a vállakat gyógyító doktor, mellyel azt sugallja nekünk, hogy bizony érdemesebb a dolgok elejébe menni, mint megvárni, hogy a bolha elefánttá váljon. De hogy mire is gondolunk ezalatt pontosan, azt a következő sorokban fejtjük ki. A gondolatokat a Doktor Úr szakértelmének támogatásával vetettük papírra.
A váll mozgásunk egyik legesszenciálisabb eleme, mely összetettsége és mozgékonysága miatt az egyik legsérülékenyebb mozgásszervi ízületünk is egyben. Számos panasz és betegség fűződhet hozzá: vállfájdalom, mozgás beszűkülés, meszesedés, ficamok, rándulások korlátozhatják addigi mozgásunk határtalanságát.
Ezek hátterében húzódhat veleszületett rendellenesség, genetikai hajlam, túlterhelés vagy sérülés is, melyek korunk előrehaladtával egyre gyakrabban jelentkezhetnek. Azonban előfordul, hogy elbagatellizáljuk a kissé beszűkülő mozgásteret, vagy néha kellemetlen pillanatokat okozó érzékenységet, és az intő jelek ellenére nem fordulunk szakorvos segítségéhez. Ez viszont nagy hiba, ugyanis, ha vállunk már (akár csak kis mértékben is) sérült, azt követően sokkal nagyobb eséllyel érheti azt újra trauma egy rossz mozdulattal, megterhelő edzéssel, vagy házimunka következtében. Addigra viszont már a gond is hatványozottan nagyobb lesz, s a kezelés és a felépülési idő is sokszorosa lesz annak, mint amennyivel akkor úszhattuk volna meg, amikor a gond is kisebb volt.
A Doktor Úrhoz húsz évnyi praktizálása során már több, mint 50.000 páciens fordult segítségért, ebből az elmúlt 15 évben többnyire kifejezetten a váll panaszaival foglalatoskodott, s több, 5.000 alkalommal hajtott végre sikeres műtéti beavatkozásokat.
Szakrendelésein a következő panaszokat látja el:
Ne sajnálják megadni önmaguknak a törődést, és forduljanak mindig az adott szakterület legkiválóbb segítőihez – vállbajok esetén Dr. Gloviczki Balázshoz.